Regał na miarę naszych czasów

Wyposażenie wnętrza tak mieszkalnego, jak i biurowego, w gruncie rzeczy jest dość podobne. Oczywiście, przestrzeń mieszkalna bardziej nastawiona jest na odpoczynek i spokojne spędzanie wolnego czasu, natomiast przestrzeń biurowa w większym stopniu odpowiada na zapotrzebowanie związane z dynamiczną pracą. Niemniej w obu typach powierzchni znajduje się bardzo duża ilość punktów wspólnych.

Zarówno w przestrzeni mieszkalnej, jak i na powierzchni biurowej niezbędne są meble, przeznaczone do przechowywania przedmiotów, po które relatywnie często się sięga. Mowa oczywiście przede wszystkim o książkach, folderach i segregatorach. Natomiast meblami przeznaczonymi do ustawiania tych przedmiotów są rzecz jasna regały, czyli meble z licznymi półkami, pozbawione drzwiczek.

Regał w gruncie rzeczy jest jednym z prostszych mebli. Wszystko wynika z jego przeznaczenia – rola powierzona tego typu meblom jest przecież bardzo prozaiczna, toteż przekłada to się w bezpośredni sposób na ich formę. Łatwy dostęp do przedmiotów, ustawionych na półkach regały ogranicza w zasadzie pole manewru w zakresie elementów wykończeniowych, które w zwykłych meblach zawarte są na drzwiczkach.

Regały, pozbawione ze swej natury drzwiczek, w zasadzie mogą różnić się między sobą głównie kolorystyka materiału, z jakiego zostały wykonane, jak również jego grubością. Ponadto – w przypadku regałów drewnianych – różnica może zawierać się w rodzaju drewna, z jakiego zostały wykonanie.

Pewne dodatkowe elementy wyróżniające mogą posiadać także nowoczesne regały na książki. Może nimi być chociażby specyficzny układ półek, ich grubość, pozbawienie tzw. pleców, co czyni z regału mebel o charakterze ażurowym, czy też zastosowanie ciekawych, wyróżniających się spośród innych produktów, nóżek meblowych. Takie rozwiązania dają wyraźny walor nowoczesności, przez co meble tego typu mniej się nadają do wnętrz tradycyjnych.

Comments are closed.