Prostota i minimalizm

Salon jest sercem domu. To tu spędzamy najwięcej czasu. Tu odpoczywamy i przyjmujemy przyjaciół i rodzinę. Chcemy, by nasz salon był wygodny, a jednocześnie elegancki i przytulny. Jak umeblować salon, by był elegancki i nowoczesny? 

Jednym z najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrz jest styl nowoczesny. Jakie meble do salonu wybrać, by nasz salon miał nowoczesny charakter? 

Styl nowoczesny we wnętrzach


Zastanawiając się jaki jest styl nowoczesny we wnętrzach trzeba powiedzieć, że jest prosty, syntetyczny i oszczędny w detale. Czy przez to jest nudny? W żadnym wypadku. Nowoczesne meble do salonu są proste w formie. Surowe, ale nowoczesny salon ma zwracać uwagę detalem, który będzie wybijał się na tle pozostałych mebli. 

Nowoczesne meble do salonu to proste linie i geometryczne kształty. Meble pozbawione są ozdób i ornamentów. Niewiele znajdziemy krzywizn. Wykończenia są proste i surowe. 

Kolor w nowoczesnym salonie


Podstawowe kolory nowoczesnego salonu to biele, beż, szarości oraz czerń. Takie stonowane wnętrze można ożywić jednym, bardzo charakterystycznym detalem w wyrazistym, zwracającym uwagę kolorze. 

Nowoczesny mebel do salonu, który będzie zwracał na siebie uwagę intensywna czerwienią, żółcią, zielenią czy pomarańczową barwa na pewno zwróci uwagę. Trzeba jednak pamiętać, że meble do salonu w takich kolorach nie mogą być używane w nadmiarze. Jeden akcent całkowicie wystarczy. Ożywi wnętrze i przyciągnie uwagę. 

Styl nowoczesny jest dla osób, które cenią sobie prostotę. W nowoczesnym wnętrzu nie znajdziemy ozdób i bibelotów. Wiele osób uważa, że styl nowoczesny jest nudny. Charakterystyczną cechą nowoczesnego stylu jest to, że ciągle się rozwija, meble nowoczesne do salonu ulegają modyfikacji. Styl jest ciągle żywy i w każdym roku przynosi nam coś nowego, coś innego. Dzięki temu łatwo jest jednym, niewielkim elementem wprowadzić zmiany, które ożywią wnętrze.

Comments are closed.