Niebanalna półka na obuwie

Urządzanie i meblowanie przedpokoju ma swoje ograniczenia – zarówno powierzchnia tego typu pomieszczeń oraz ich funkcje nie sprzyjają miłośnikom aranżacji wnętrz. Ale problem jest – przedpokój musi jakoś wyglądać a przede wszystkim ma być funkcjonalny! Doskonałym pomysłem na udaną aranżację, a jednocześnie meblem spełniającym liczne funkcje użytkowe, jest półka na buty z siedziskiem.

Porządek przede wszystkim


W przedpokoju wszystko się zaczyna i kończy – to pierwsze pomieszczenie dla wchodzących, więc wrażenia tutaj doznane łatwo przenieść na resztę pomieszczeń.
To również ostatnie miejsce przed wyjściem – szybkie odnalezienie potrzebnych butów, wygodne ich nałożenie i sznurowanie, możliwość przygotowania przedmiotów, które koniecznie musimy zabrać ze sobą to ważne funkcje, które powierzyć można stojakom na obuwie.

Półka stojak na obuwie nie zajmuje wiele miejsca, ale pozwala przechować buty i jednocześnie służy jako wygodne miejsce do siedzenia. To ostanie doceni każdy, kto ma problem ze schylaniem się niezbędnym do wkładania lub zdejmowania obuwia. 
Stojak na buty z siedziskiem da wytchnienie po wejściu na piętro, szczególnie po ciężkim dniu pracy albo wyczerpujących zakupach.
Na siedzisko można odłożyć klucze, smycz po spacerze, czapki i szaliki, torebkę.

Zaschnięte błoto i piasek wykruszające się z podeszew butów stojących na ażurowych półeczkach łatwo można usunąć odkurzaczem czy zmiotką.

Wygodne i estetyczne


Miejsca do siedzenia ulokowane na ostatnim piętrze stojaków – półek wyściełane są tapicerowanymi poduszkami przymocowanymi na stałe lub luźno leżącymi. Kolor tapicerki, wielkość i kształt oraz barwa poduszek mają wpływ na wygląd przedpokoju.
Stojak na buty z siedziskiem nie straci nigdy na swojej przydatności. Jeśli jego wygląd znudzi się i opatrzy wystarczy zmienić części miękkie tapicerowane na nowe, aby przedpokój zyskał odmienną, ciekawą aranżację.

Comments are closed.