Meble do salonu a zwierzęta domowe

Posiadacze zwierząt często zastanawiają się jakie meble do salonu wybrać, aby długo można było się nimi cieszyć pomimo obecności czworonoga w domu. Można zdecydować się na naprawdę wiele rozwiązań, jednak trzeba pamiętać o kilku zasadach.

Wybór kanapy


W przypadku zwierząt w domu świetnie sprawdzą się kanapy, które są wykonane z materiałów plamoodpornych lub łatwych do czyszczenia o gęstym splocie. Lepiej będzie zrezygnować z gładkich np. skórzanych, na których szybko da się zauważyć zniszczenia. Dobrym pomysłem jest również zakup pokrowców ochronnych.

Meble


Należy wybierać przede wszystkim solidne produkty. Błędem jest myślenie, że nie warto inwestować w dobrą jakość, bo zwierzak może to zaraz zniszczyć. Wręcz przeciwnie. Wysoka jakość i wytrzymałość pozwolą długo się nimi cieszyć. Na rynku są już dostępne nowoczesne meble do salonu, które zostały zaprojektowane także z myślą o pupilach np. komoda, która ma miejsce do leżenia dla psa. Oryginalne, a zarazem praktyczne rozwiązanie.

Odpowiednia pielęgnacja
Niezależnie od tego, czy w domu są zwierzęta, czy też nie, meble muszą być pielęgnowane w odpowiedni sposób. Dlatego warto zaopatrzyć się w środki czyszczące dobrej jakości. Oczywiście najpierw trzeba sprawdzić na małej powierzchni np. z tyłu kanapy czy preparat nie powoduje odbarwień. Istotne jest dobieranie odpowiednich środków do materiału np. do drewna, tkaniny. W przypadku zwierząt pomocne okażą się również rolki do czyszczenia sierści.

Comments are closed.