Jak urządzić przedpokój?

Przedpokój jest jednym z najmniej docenianych miejsc w domu lub mieszkaniu. A przecież to właśnie on jest miejscem, które pierwsze widzi się po przyjściu do domu, w którym przyjmuje się gości, lub też, w którym się ich odprowadza do wyjścia.
Jak zatem powinien wyglądać dobrze urządzony przedpokój, aby był równie dobrze wykonany estetycznie, ale również praktycznie?

Co musi się znaleźć w przedpokoju?

Przedpokój jest miejscem, które z racji swoich funkcji musi być koniecznie wyposażone w kilka niezbędnych rzeczy. Są to przede wszystkim różnego rodzaju schowki i szafy.
Jednym z najważniejszych takich elementów wyposażenia przedpokoju jest z pewnością szafa na kurtki i płaszcze. Warto przy tym pamiętać, że taka szafa powinna być możliwie jak najwyższa, a także posiadać szereg mniejszych szuflad na, chociażby rękawiczki, czapki lub szaliki.
Bardzo dobrym pomysłem jest umieszczenie w przedpokoju osobnego wieszaka, na którym powiesić będzie można, chociażby parasolkę, klucze do domu lub nawet kurtkę, aby nie wkładać jej do dużej szafy, jeśli zaraz będzie się ponownie wychodzić.

A co z butami?

Jeśli rozważa się meble do przedpokoju, nie można również zapominać o tych, które dotyczą butów.
Doskonałym pomysłem jest specjalne siedzisko do przedpokoju, które z jednej strony będzie szafką na buty, wewnątrz której schować będzie można zarówno obuwie domowników, jak i gości, ale będzie to też pufa siedzisko, które ułatwi zakładanie butów. W końcu nie ma nic bardziej nieprzyjemnego podczas wychodzenia od gości, niż sytuacja, gdy mozolnie próbuje się na stojącą włożyć swoje buty.
Takie siedzisko nie tylko będzie bardzo praktyczne, ale również niezwykle estetyczne i wygodne dla każdego, kto zechce wkładać bardziej skomplikowane buty na nogi.
Jak zatem widać, wcale nie trzeba wiele, aby przy pomocy kilku ciekawych rozwiązań sprawić, że przedpokój stanie się miejscem w pełni komfortowym i wygodnym do korzystania.

Comments are closed.