Jak dobrać dodatki do mebli w salonie?

Aranżacja wnętrz obejmuje nie tylko meble, ale również dodatki. To one nadają charakteru całemu pomieszczeniu. Jak je odpowiednio dobrać, aby współgrały z całością? Oto kilka inspiracji.

Klasyczne, drewniane meble do salonu doskonale komponują się z dodatkami w kolorze czerni, beżu, bieli lub szarości. Będą zawsze bezpiecznym rozwiązaniem, wyglądają dobrze dziś i sprawdzą się również za kilka lat. Warto zdecydować się na eleganckie wazony, solidne, proste lampy i klasyczne ramki bądź lustra.

Nowoczesne meble do salonu Trend-Home będą świetnie wyglądały w połączeniu z żywymi barwami np. limonkową, czerwoną. Można również zdecydować się na zestawienie szarości z kolorem żółtym lub niebieskim. Warto skupić się na oryginalnych, niestandardowych kształtach np. lamp, doniczek. Najlepiej, jeśli dodatki będą jednokolorowe. Duże obrazy złączone z kilku elementów są tutaj jak najbardziej odpowiednie.

Rustykalne wnętrze warto wzbogacić poduszkami z naturalnej tkaniny, białymi doniczkami oraz koronkowym motywem np. na bieżniku. Obowiązkowe będą również zielone rośliny. Ten rodzaj wnętrza doskonale komponuje się z wiklinowymi oraz drewnianymi dekoracjami.

Salon w stylu skandynawskim charakteryzuje się drewnianą podłogą, meblami w kolorach szarości, minimalizmem w doborze barw. Dlatego takie wnętrze warto ożywić poduszkami w różnych kształtach, ciekawymi wiklinowymi dodatkami oraz np. zegarem w kolorze czerni.

Comments are closed.